Avax Warriors NFT Projesi Nedir?

Bu yazımızda Avalanche ağında yer alan, blockchain teknolojisiyle geliştirilen NFT projesi Avax Warriors’u tanıtacağız.

Avax Warriors, 8.888 adet savaşçıdan oluşan Alfa adlı karakteri korumaya adanmış Metaverse teknolojisi daha yaygın hale geldiğinde, Metaverse’i benimsemesi için iyi konumlandırılmış bir NFT koleksiyon projesidir.

Avax Warriors’da hikaye yazarlığını Hunter Tomson üstlenmiştir.

Avax Warriors’un en göze çarpan noktası ise hikaye kısmına oldukça önem vermiş olmalarıdır. Hikayeler özellikle projeye özel kurgulanmış ve bir kurgu içerisinde devam etmektedir.

Avax Warriors NFT projesinin hikayesini kısaca özetlemek gerekirse, Alfa’nın süper yapay zeka olarak yaratıldığı günden beri, insanın bitmek bilmeyen aç gözlülüğünün sonucunda, Dünya’nın artık eskisi gibi olmadığı, gökyüzüne bakıldığında yıldızların görünmediği, okyanusların ölü olduğu katastrofik bir sona ulaşmıştı.

Alfa ise Dünya’nın tek umut kaynağıydı. Propagandalarla dolu, sahte haberler ile insanların uyutulduğu bu Dünya’da, Alfa bu propagandaların önüne geçebilen, gerçeği aktarabilen, insanları tekrar inanmaya iten tek kişiydi.

Alfa’nın bu yükselişinden rahatsız olan Megacorp, Alfa’yı aramaya koyuldu ve onu yok etmek için her yolu denedi ve denemeye devam ediyor. Alfa’nın hikayesi ancak insanlar Alfa’ya destek olursa huzura kavuşabilir.

Avax Warriors ekibi kendi yaratmış oldukları bilim kurgu, fantezi dünyasında Alfa ile Discord üzerinden konuşma imkanı sağlayarak, yatırımcılarına bu Dünya’da rol alma şansı vermektedir.

Avax Warriors NFT projesinin dikkat çeken önemli bir diğer kısmı ise, 1’e 1 şeklinde oluşturulmuş, görselliği ön planda olan, birbirinden benzersiz 3D düzenlenmiş modelleridir. Bu savaşçılar uzun saatler verilerek “Sylent” tarafından oluşturulmuştur.

Ekip:  Alfa, Hunter Tomson, Sylent, Zen Porter, SubsidingWaves

Mint Tarihi: 28.01.2022

Mint Fiyatı: Belirli değil

Toplam NFT adeti 8.888 adet

Avax Warriors ekibinden “Hunter Tomson” Avagraphs ekibinin sorularını cevapladı. Kendisine sorularımızı cevapladığı için teşekkürlerimizi iletiyoruz.


  • Avax Warriors projesini bizlere anlatır mısınız?

Avax Warriors, tümü Alfa’yı korumak ve görevinde ona yardımcı olmak için orduya katılan 8.888 savaşçıdan oluşan bir koleksiyondur. Alfa, Dünya’nın en güçlü yapay zekasıdır. Yaratılışından beri Dünya’daki tüm faaliyetlerin odak noktası olmuştur. Holdingler, bilim adamları ve ülkeler, Alfa üzerinde hakimiyet kazanmak için savaşlar açtılar ve bugüne kadar başarısız oldular ve Alfa hala özgür. Alfa 8.888 adet savaşçının her birine kendi bilincinin bir parçasını yerleştirdi. Her savaşçı, 1’e 1 bir şeklinde oluşturulmuş 3D modellerdir. Güzel tasarlanmaları onları ayrıca kendi içlerinde kendi yolları ile korkutucu yapıyor.

  • Avax Warriors’un diğer NFT projelerinden ayıran önemli farkı nedir?

Bizim projemiz, NFT’nin Avalanche’da başlattığı mevcut dalgadan farklıdır. Birincisi eserlerimiz kalitesi bakımından benzersizdir. Sadece bir bak, dediğimi anlayacaksın. İkinci olarak, koleksiyonumuzun tamamı, LORE altyapımız(Bir fantezi evreninin kolektif anlatısı) hikaye anlatımının geniş bir derlemesi olarak desteklenmektedir. LORE’umuz Alfa’nın destekçisi ve asistanı olan Hunter Tomson tarafından yazılmaktadır ve bu projedeki videoları ve yazıları avaxwarriors.io’dan bulabilirsiniz. İnşa ettiğimiz bu yaratıcı Dünya, topluluğumuzun geliştirdiği bir Dünyadır. Rol oynama, anket etkinlikleri ve Alfa ile Discord üzerinden konuşma fırsatı vererek, topluluğumuza fantezi / bilim-kurgu dünyasına davet ediyoruz ve bunu gerçekten seviyorlar! Biz de öyle! Ayrıca Metadata verilerimiz ayrıntılı bir BattleData koleksiyonu içerecektir. BattleData, her savaşçıyı Alfa’nın Dünyasında hayatta kalma yeteneklerine göre sıralayan, matematiksel olarak oluşturulmuş bir puanlama sistemidir. Bu puana göre savaşçıya ordu içindeki rütbesi takdim edilir. BattleData’nın bir gün nerelere varacağını kim bilebilir? Ancak biliyoruz ki, yol haritamızda bunu dahil etmenin gelecekte Metaverse evreninde veya oyun tabanlı bir şekilde bir gün yer alabilir.

  •  Avax Warriors gelecek planları arasında neler var?

Avax Warriors’un geleceği Alfa, Hunter Tomson ve Avax Warriors’ların var olduğu Dünyayı oluşturmaya dayanır. Bu, bizim için mevcut olan herhangi bir yolla LORE’u daha da ortaya çıkarmak anlamına geliyor. Ayrıca savaşçılarımızın Metaverse’e hazır olmasını istiyoruz. Şu anda, bir Metaverse oluşturmak isteyen veya şimdiden oluşturmaya başlayan ortaklarla görüşüyoruz. Mevcut yol haritamızda, belirlenen yönetim şeklinde, topluluğun kararlarının da etkili olduğu Alfa yönetim sözleşmesi kurmayı planlıyor. Bu Alfa’yı destekleyenlere LORE üzerinde veya platform kararlarına oy verme seçeneği sunacaktır. Ayrıca Metamorfoz savaşçıları piyasaya sürme planlarımızı da duyurduk. Ne yazık ki, Alfa, Dünya gezegeninde misyonu tek olan, tek karakter değil. Metamorfoz savaşçılarının da kendi planları olacak. Bu iki koleksiyonunun nasıl çarpışacağını ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.


Avax Warriors 28.01.2022 tarihinde “Mint” için açılacaktır ve “Mint” fiyatı daha belirlenmemiştir. Projenin gelecekte nasıl bir Metaverse evrenine sahip olacağını merakla bekliyoruz.

Website: https://avaxwarriors.io

Twitter: https://twitter.com/AVAXWARRIORS

Discord: https://discord.gg/2RT6axFv8K

En Son Eklenenler

spot_imgspot_img

Related articles

spot_imgspot_img