Colony (CLY) Nedir ?

Bu yazımızda sizlere bir ekosistem hızlandırıcısı olan, Avalanche ağının yeni gözdesi Colony projesinden bahsedeceğiz.

Colony küçük yatırımcıların tek başına hareket etmek yerine aynı bir karınca kolonisi gibi birleşerek daha güçlü ve daha iyi yatırım yapmasına olanak sağlayan ve Avalanche ekosistemindeki projeleri, yatırım ve likidite sağlayarak destekleyecek bir blockchain projesidir.

Colony(CLY) ; MEXC, Pangolin, Trader Joe, borsalarında işlem görmektedir.

Colony elindeki sermaye ile yeni çıkan projelerin private veya seed sale aşamalarına erken yatırımcı olarak katılır. Bu satışlardan aldığı varlıklardan kilitleri açılmış olanları, CLY stake eden yatırımcılarına airdrop olarak dağıtır.

Colony sadece bununla da sınırlı değildir. Aynı zamanda Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon(DAO) işlevi de vardır. Elinde CLY tutan yatırımcıların oylarına göre Avalanche ekosisteminin ilk 10’unda yer alan projelere de yatırım yapıp likidite sağlamak gibi bir işlevi daha vardır.

Ek olarak Avalanche validatörü olmayı ve burdan gelen AVAX’ları yatırımcılarına dağıtmayı da kendine misyon edinmiştir. Aynı zamanda piyasadan zaman zaman CLY token satın alıp CLY stake edenlere airdrop olarak dağıtacağını da belirtmişlerdir.

  • Colony Stake Süreci Nasıl İşler ?

Öncelikle https://app.colonylab.io/stake sayfasına gitmelisiniz. Daha sonra sağ üst köşedeki “Connect Wallet” butonuna tıklayarak cüzdanınızı bağlamalısınız.

Cüzdan bağlama işlemini gerçekleştirdikten sonra “Amount to Stake” yazan kısma ne kadar CLY stake etmek istediğinizi girmelisiniz. Eğer cüzdanınızdaki tüm CLY’leri stake etmek isterseniz “Max” tuşuna basmanız yeterlidir.

Stake miktarını girdikten sonra tek yapmanız gereken “Stake” tuşuna basmaktır ve bunu yaptıktan sonra 20 günlük sayaç devreye girecektir.

Airdroplardan hak kazanabilmek için en az 50 adet CLY’yi en az 20 gün boyunca stake etmeniz gerekiyor. Bu sürecin sonunda artık gelecek airdroplardan hak kazanmaya hazırsınız demektir.

Ekip:  Eilie Le Rest, Jean Baptiste, Pavageau, Aurelien Ynden, Jean-Marc Bonnfous, Alexandre Constantini, David Lifchitz

Coinmarketcap Sıralaması:  #3263

Güncel CLY Fiyatı: 1.81$

Toplam CLY Arzı: 150,000,000

Bilmeniz gereken bir diğer önemli şey ise stake edilen Colony sayısının yanında stake edilen sürenin de çok önemli olduğudur. Diyelim siz 50 Colony’i 90 gün stake ettiniz, arkadaşınızsa 30 gün stake etti. Bu durumda sizin alacağınız airdrop miktarı arkadaşınızınkinden daha fazla olacaktır.

Son olarak eğer olur da CLY’lerinizi unstake ederseniz 20 günlük sayacınız sıfırlanır, yani airdrop almaya tekrar hak kazanmak için yeniden 20 gün stake etmeniz gerekir ve bu süre dolana kadar hiçbir airdroptan faydalanamazsınız.

Website: https://www.colonylab.io/

Twitter: https://twitter.com/Colonylab

Telegram: https://t.me/ColonyTR

En Son Eklenenler

spot_imgspot_img

Related articles

spot_imgspot_img