Avaxtars (AVXT) Nedir?

Bu yazımızda Avalanche C-Chain ağında yer alan, 2022 yılında Multichain platformlarda lansman yapmayı hedefleyen Avaxtars (AVXT) tanıtacağız.

Avaxtars, PvP modunda savaşlarda yer alabileceğiniz, görevlere koşabileceğiniz ve bunları yaparken Play to Earn altyapısı ile gelir elde edebileceğiniz, aynı zamanda kendine ait bir Tokenomics yapısına sahip olan tarayıcı tabanlı Metaverse NFT oyunudur.

Avaxtars (AVXT) ; “Pangolin, Trader Joe, MEXC” borsalarında işlem görmektedir.

Avaxtars ilk gerçek Metaverse deneyimini sunmayı hedeflemektedir ve kullanılan altyapı sayesinde oyun içi herhangi bir işlemde fee ödemek zorunda değilsiniz. Avaxtars kullanıcılarına kendi NFT’lerini üretebilme şansının yanı sıra oyundaki işlemleri tamamlayarak AVXT, ENXT ve DGC gibi tokenlerı kazanabilirsiniz.

Avaxtars NFT projesinin hikayesini özetlemek gerekirse, Takvimler 2039 yılını gösterdiğinde, eskiden kullanılan standart bilgisayarlarının yerini kuantum işlemcili süper bilgisayarlar almıştı. İnternetin yeni yapısı olan Quantnet ile Avalanche, tüm dünyada milyonlarca hizmete ve sayısız uygulaya güç sağlıyordu. Bir gün Avalanche için yeni bir geliştirme üzerinde çalışan Roket Takımı, tesadüf eseri Quantnet’te bir yayın döngüsü keşfetti ve bir şeylerin yanlış gittiği açıktı.

Roket takımı uygarlığımızı sona erdirecek bir tehlike keşfetmişti.. Bu tehlike ile mücadele etmek isteyen Roket Takımı bu döngüyü sınırlamanın bir yolunu buldu. Çok özel Dijital Genetik Kodlar (DGC) ile üretilebilen Avatarlar, gerçek sahiplerine bağlanarak savaşı kazanmanın anahtarı oldu. Gizemli düşman, oluşturulan dijital Avatarlara bulaştığında, sahip olduğu Quantorganik yapısı sayesinde Quantnet’te izole edilebilir ve yok edilebilir!

Görev bizi bekliyor!

Avaxtarların Gen1 ve Gen2 olarak 2 farklı nesili vardır. Bu zamana kadar 10.000 adet 1.Nesil (Gen1) Avaxtar üretilmiştir ve bunlardan başka 1.Nesil Avaxtar üretilmeyecektir. Kişisel Avaxtar Üretim Makinesi (PAGM) adı verilen özel bir cihaz kullanarak 2.Nesil Gen2 Avaxtar üretmek mümkündür ve Gen2 için bir üretilme sınırı yoktur.

Bunun dışında ayriyeten ilk 10.000 karakter için “Boxdrop” adı verilen bir özellik yaratıldı. İsteyen kullanıcılar bu hakkı kullanarak rastgele silver, gold, platin veya titanyum kutu kazanabilir ve bu kutulardan AVXT Tokenın yanı sıra kıyafet, silah yetenek veya uzay aracına sahip olabilirsiniz.

Avaxtars, kendi içerisinde AVXT Tokenının yanı sıra ayrıca 2 adet farklı işlevi olan ENXT ve DGC Tokenına sahiptir. AVXT Token, toplamda 1.000.000 arza sahiptir ve bu zamana kadar sadece 200.000 adeti dolaşımdadır.

AVXT Token, oyun içi tüm hızlandırma ve alım satım işlemleri için kullanılmaktadır. AVXT Token ile PAGM, Gen2, Boxdrop ve eşyalarının yanı sıra “Faz 3” aşaması ile oyuna eklenecek olan Soğuk Füzyon (Cold Fusion), Ünite Eğitici (Unit trainer) gibi makineleri satın alabilir veya ürettiğiniz Gen2 Avaxtarları satmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca her başarılı ürettiğiniz Gen2 Avaxtar için AVXT ödülü kazanacaksınız.

ENXT, Avaxtars’ın “Faz 3” aşaması başladığında, Pvp maçlarında ve görevlerde enerji ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için oluşturulan işlevsel bir enerji tokenıdır. AVXT gibi ENXT’de oyun içi dinamikler tarafından oluşturulabilir veya belirli kriterleri karşılayanlara ödül olarak verilecektir.

ENXT Tokenını kazanmanın iki yolu vardır. Ünite Eğitici (Unit Trainer) isimli makinede karakterleri bilim insanına dönüştürebilirler ve dönüştürdükleri bilim adamları vasıtasıyla “Faz 3” aşamasıyla birlikte gelecek olan “Soğuk Füzyon” (Cold Fusion) makinesi ile ENXT kazanabilirler. İkinci yol ise, “Pangolin, Trader Joe, Yetiswap” gibi borsalarda ki AVXT-AVAX havuzuna likilidite sağlayarak kullanıcılar ENXT kazanabilir.

DGC, Avaxtar’ları oluşturan en temel bileşen Dijital Genetik Kod’dur. Gen2 Avaxtarlara karakteristik özellikler eklenmesi için kullanılır ve $DGC kullanarak Gen2 karakterlerinizi bilim insanı, yakın dövüşçü, priest ya da menzilli savaşçıya dönüştürebilirsiniz.

DGC Tokenını kazanmanın üç yolu yolu vardır. Birincisi, başarısız geçen PAGM süreçlerinde DGC kazanabilirsiniz. İkincisi yol ise, PAGM cihazlarından başarıyla üretilen Gen2 Avaxtarın nadirlik seviyesine göre belli bir miktar kazanabilirsiniz. Üçüncü yol ise PAGM cihazı olmadan güncelleme ile gelecek olan “DGC Üretici”ler sayesinde Gen2 Avaxtar’ın nadirlik seviyesine bağlı olarak DGC kazanabilirsiniz.

Avaxtars Farming ise, en az 2 adet Gen1 Avaxtara ve 1 adet PAGM cihazına sahip olmalısınız. PAGM içerisine konulan Gen1 karakterlerin nadirlik seviyesine bağlı olarak makine bir işlem süresine ve başarı oranına sahip olacaktır. Süre bittiğinde oyuncu “Claim” butonuna basarak işlemi sonlandırabilir. Kullanıcının üretimi başarılı olursa yeni bir Gen2 NFT ve AVXT kazanmış olur. İşlem başarısız olması durumunda DGC Token elde eder.

Oyun içi öğeler olan kıyafetler, yetenekler ve uzay araçları Faz 3 aşaması ile birlikte kullanıcılara Avaxtarslarını özelleştirmeye ve onları daha da güçlü hale getirmek için kullanıma açık olacaktır. Bu oyun içi öğeler kendi içerisinde nadirlik sınıflarına ayrıldığı gibi eklenecek olan yetenekler kısmı ise PVP aşamalarında taktik savaşlarının ana kazanma yollarından biri hale gelecektir.

Ekip: Ahmet Usta, Mesut Çevik, Ozan Akçora, Ercan Özyıldırım, Uğur Topçu

Güncel AVXT Fiyatı: $19.52

Dolaşımdaki Arz: 200.000

AVXT Token Toplam Arz: 1.000.000

Faz 3 Güncellemesi: 30 Aralık 2021, Saat 20:00

Avaxtars proje lideri “Ahmet Usta” Avagraphs ekibinin sorularını cevapladı. Kendisine sorularımızı cevapladığı için teşekkürlerimizi borç biliyoruz.


  • Avaxtars projesini bizlere anlatır mısınız?

Avaxtars hikayesi 2039 yılında geçiyor. Medeniyetimizi tehdit eden kaynağı belirsiz bir düşman o dönemin internet altyapısı olan Quantnet üzerinde ortaya çıkıyor ve bu düşmanla savaşmak üzere Avalanche blockchain ağını geliştiren ekip özel bir algoritma üretiyor. O yıllarda artık klavye ve fareler gibi yapılar yok, tüm bilgisayar yazılımları insansı görünüme ve etkileşime sahipler. AVAX Stars olarak isimlendirilen bu algoritmaya da biz kısaca Avaxtars diyoruz.

Avaxtarlar ilk olarak birinci nesil (Gen1) olarak tanımladığımız 10.000 adet NFT şeklinde üretildi ve 31 Mart 2021 tarihinde üretilmek üzere Avalanche ağındaki kullanıcılara açıldı. Her biri diğerinden kesinlikle farklı ve çeşitli nadirlik seviyeleri var. Bu NFT’leri kullanarak yeni nesil (Gen2) Avaxtarlar üretebiliyorsunuz. Eğer bu süreçte başarıyla yeni bir Gen2 üretilirse ödül olarak ayrıca AVXT Token kazanabiliyorsunuz.

2021 yılının sonuna kadar temel dinamiklerini oluşturduğumuz Avaxtars’da bugüne dek farklı AirDrop’lar ve yenilikçi dinamikleri kullanıcılarımıza sunduk. Şimdi yeni bir güncelleme yaparak artık oyunun savaş ve mücadele dönemini başlatıyoruz.

  • Avaxtars’ı diğer NFT projelerinden ayıran önemli farkı nedir?

Avaxtars’ın en önemli özelliği özgün hikayesi ve yarattığı evren. Elbette bunu kendimize özel teknolojik bileşenler ile destekliyoruz. Oyunun şu ana dek sunduğumuz tüm dinamikleri L2 benzeri kendi Backend yapımızda çalışıyor ve oyuncular hiçbir etkileşim için işlem ücreti (TX Fee) ödemek zorunda kalmıyor.

Bir diğer önemli özelliğimiz oyunun üç farklı Token yapısına sahip olması. AVXT en temel oyun tokenimiz ve oyun dinamikleri ile kazanılıyor ve sadece 1 milyon adetle sınırlı. DGC ve ENXT ise üst sınırı olmayan ancak üretildikçe hacmi artan, tüketildikçe yakılan diğer iki yan tokenimiz. Bu tokenları kazanmak içinse oyun dinamikleri içinde çeşitli yöntemler var. Örneğin çeşitli DeX’ler üstünde AVXT-AVAX havuzlarına katkı sağlayanlar ekstra bir işlem yapmadan ENXT kazanabiliyorlar.

Tüm bunlara Birlikte Avaxtars’ın en önemli özelliklerinden bir diğeri ekibimiz ve topluluğumuz ile sürdürdüğümüz iletişim. Sürekli geliştirme yapıyoruz ve bunu yaparken toplulukla iletişim içindeyiz. Bu sayede kısa sürede hızlı bir yükseliş yakalamayı başardık. Bu süreçte neredeyse hiç reklam yapmadan ilerlemiş olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz zira birilerini bizi övmesi için para vermektense yaptığımız işin kendi ayakları üstünde durabilmesi, kripto dünyada nadiren görebildiğimiz bir durum.

  • Avaxtars’ın gelecek planları arasında neler var?
Yeni güncellemeler ile Avaxtars 1.Nesil (Gen1)’ler böyle gözükücektir.

Faz 3 ile oyuncularımızın uzun süredir beklediği yeni mekanikler devreye girecek. Artık hikayemizin daha derinine dalmak ve AVXT kazanmak için yeni yollar sunacağız.

Pek çok iş birliği kuruyoruz. Biz Avaxtars’ı gerçek bir Metaverse deneyimi olarak tanımlıyoruz zira kurduğumuz iş birlikleri ile farklı NFT’leri Avaxtars içinde kullanmak mümkün olacak.

2022 içinde PvP mekaniklerini devreye alacağız. Ayrıca yeni blockchain ağları üstünde de bu deneyimi farklı topluluklara taşıyacağız. 2022 yılı, blockchain ağları arasındaki ilk büyük savaşın başladığı sene olacak. Kurulacak ittifaklar, fikir ayrılıkları, politik oyunlar ve eğlenceli bir süreç Avaxtars oyuncularını bekliyor.


Avaxtars’ın gelecekte hangi seviyelerde olacağı bizleri heyecanlı bir şekilde geleceğe umutla baktırıyor.

Website: https://avaxtars.com/

Twitter: https://twitter.com/Avaxtars_Game

Telegram: https://t.me/AvaxtarsTR

En Son Eklenenler

spot_imgspot_img

Related articles

spot_imgspot_img