Verso Finance (VSO) Nedir?

Bu yazımızda Avalanche C-chain ağında yer alan, Cefi ve Defi’yi birleştirmeyi hedefleyen Verso Finance (VSO)’yu tanıtacağız.

Verso, DeFi ve CeFi ürünlerini mevcut dijital cüzdanları ve bankacılık ilişkileri aracılığıyla doğrudan müşterilere ölçeklendiren bir ağ geçicidir. Verso, yenilikçi mikrofinansta adımlar atmayı ve endüstri çağında dağıtım sorununu çözmeyi hedeflemektedir.

Verso Finance (VSO) ; Gate.io, Pangolin, Trader Joe, Lydia ve Hct borsalarında işlem görmektedir.

Verso Finance, DeFi’nin kriptoya aşina olmayan yerlere ulaşmayı ve benimsenmesini kolaylaştırmayı ve geleneksel finansal hizmet sağlayıcılarına, mikrofinansı güvenilir bir ortama sunmak ve yükümlülüklerden ödün vermeden ölçeklendirmek için Verso’nun kullanılması öngörülmektedir.

Verso, finansal hizmet sağlayıcıları, dijital cüzdanlar/bankalar ve onların müşterileri arasındaki dağıtımı ve ürüne özel para akışlarını kolaylaştırmak için özel akıllı sözleşmeler kullanır. Hizmet sağlayıcılar, finans kurumları ve müşterileri arasındaki işi mikrofinans yoluyla en iyiye indirgemeye çalışır.

Ana hedefi, daha düşük dağıtım maliyeti ve daha yüksek verimlilik olan Verso Finance, “finansal ürünlerin dünyanın her yerindeki insanlara rahatlıkla sunulabilmesi için inşa ediyoruz” demiştir.

Verso, genel olarak finansal hizmet endüstrisi için yaratılmıştır. Finansal hizmet sağlayıcıları ve düzenlenmiş finansal kurumları içeren bu grup, dağıtımı ve ürüne özel para akışını kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeler kullanmaktadır.

Akıllı sözleşmeler sayesinde de aracı veya üçüncü parti hizmet sağlayıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak tüm kontrolü kullanıcılara verebilmektedir.

Pazar payının 130 milyar dolar olduğu bu sektör için regülasyonlar ve rekabet büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden, bu sistemlerin başarılı olması durumunda, gelecekteki yüz milyonlarca insanın evlerinden basit bir akıllı telefon ile Verso gibi merkeziyetsiz aracılar sayesinde ürünlere erişim sağlayabileceklerdir.

Verso Finance’ın şu anda bir sigorta şirketi olan İgloo, zincirlerarası DEX olan HCT ve ödeme çözümü olan Dashpay ile partnerliği bulunmaktadır. Yakın bir zamanda da, 2014 yılında yürürlüğü girmiş, “Wallet Engine” ile partnerlik yapması ve geleceğe yönelik adımlar atılması planlanıyor.

Ekip:  Gregor Arn, Ivan Reif, Barry Hurley, Pascal Kurszawa, Daria Varha

Coinmarketcap Sıralaması:  #1353

Güncel VSO Fiyatı: 0.09456$

Toplam Arz: 100,000,000

Verso Finance, Defi alanında devrimsel olarak adımlar atmayı planlamaktadır ve ekip Fintech geçmişine sahip olan Gregor Arn tarafından yönetilmektedir. Unutmadan eklemek gerekir ki, Verso Finance 23 Aralık 2021 tarihinde “Dapp” ile ilgili duyuru yapmayı planlamaktadır.

Şuan CEX olarak sadece Gate.io’da işlem gören Verso Finance’ın gelecekte nerelerde olacağı merak konusu olarak bizleri bekliyor.

Website: https://verso.finance/

Twitter: https://twitter.com/versofinance

Telegram: https://t.me/versofinance

En Son Eklenenler

spot_imgspot_img

Related articles

spot_imgspot_img